Benefis Emilii Krakowskiej na scenie Wrocławskiego Teatru Komedia

We Wrocławskim Teatrze Komedia (pl. Teatralny 4) 20 lutego odbędzie się benefis Emilii Krakowskiej. W spektaklu zatytułowanym "Przyjazne dusze" aktorka wcieli się w rolę Anioła Stróża, by otoczyć publiczność ciepłem, optymizmem i radością. Zapraszamy.

Fot.1 Emilia KrakowskaFot.1 Emilia Krakowska

 

Emilia Krakowska jest aktorką teatralną i filmową, cieszącą się ogromną sympatią publiczności. Od 10 lat jest związana z Wrocławskim Teatrem Komedia. Na gościnnej wrocławskiej scenie można ją zobaczyć w spektaklach „Przyjazne dusze” (Pam Valentine), „Z rączki do rączki” (Michael Cooney) oraz „Czysta komercja” (Katarzyna Wojtaszak). Grała też w m.in. Teatrze Powszechnym w Warszawie, Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, w Teatrze Nowym w Słupsku.

Artystka nie ukrywa swojej sympatii dla wrocławskiej sceny na której występuje i dla Wrocławia oraz widowni wypełnionej do ostatniego miejsca przez widzów gorąco ją oklaskujących.

20 lutego br. Emilia Krakowska świętować będzie swoje 75 urodziny we Wrocławiu, występując na scenie Wrocławskiego Teatru Komedia w spektaklu „Przyjazne dusze”. Jak pisał recenzent „Gazety Wrocławskiej” boska Krakowska wciela się w Anioła Stróża i emanuje ciepłem, optymizmem, radością. Po urodzinowym spektaklu, publiczność będzie miała okazję złożyć Artystce życzenia oraz podziękować za wspaniałe role i chwile wzruszeń jakimi ich obdarza.

Fot.2 Emilia Krakowska w komedii "Raczki"Fot.2 Emilia Krakowska w komedii "Raczki"
Krakowska, wielka gwiazda polskiego filmu, teatru oraz telewizji, ma ogromny dorobek artystyczny.

Aktorka w swojej karierze zagrała m.in. Jagnę w sfilmowanej powieści Władysława Reymonta „Chłopi”. Wystąpiła też w innych znakomitych rolach np. w filmach: „Brzezina”, „Bez znieczulenia”, „Kopernik”, „Wesele”. A także w niezapomnianych kreacjach w spektaklach teatru telewizji.

W 2013 roku Krakowska została uhoronowana nagrodą im. Ireny Solskiej, przyznaną przez polską sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyki Teatralnej. Wcześniej, w 2005 roku, podczas X Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach aktorka odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd.

Fot.3 Emilia Krakowska w komedii "Raczki"Fot.3 Emilia Krakowska w komedii "Raczki"
Wrocławski Teatr Komedia (pl. Teatralny 4): 20 luty, godz. 20.30 benefis Emilii Krakowskiej „Przyjazne dusze”.

 

W nadzwyczajnym spektaklu wystąpią:

Marta: Marzena Oberkorn
Anioł Stróż: Emilia Krakowska
Suzie: Katarzyna Skoniecka
Mary: Natalia Jesionowska , Patrycja Łacina-Miarka
Jack: Tomasz Lulek , Wojciech Dąbrowski
Simon: Radosław Kasiukiewicz
Mark: Krzysztof Grębski , Paweł Okoński 

 

Fot. 4 Emilia Krakowska w "Komercji". PremieraFot. 4 Emilia Krakowska w "Komercji". Premiera

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: materiały prasowe Wrocławskiego Teatru Komedia